Panik Atak& Kaygı& Stres Workshop

07 Aralık 2020 Pazartesi,
saat 20.00- Online Zoom

Psikoterapist Fatma Zengin &
Yoga Eğitmeni
Ece Ekincioğlu

Panik Atak& Kaygı& Stres
Nedir? Ne değildir? Nasıl baş edebiliriz?

Gündelik yaşamda çok sık birbirinin yerine kullandığımız stres, kaygı, panik, heyecan, korku kavramlarının hem birbirleriyle olan ilişkilerini, hem de farklarını öğrenmek, sinir sisteminizin bu durumlarda nasıl çalıştığını anlamak, sinir sisteminizi rahatlatmak ve güçlendirmek için bu çalışmaya katılabilirsiniz.

Panik Atak dayanılmaz hissettiren, korkutucu bedensel tepkilerle yaşandığı için, hayata olan yaklaşımınızı, neşenizi, keyfinizi, ilişkilerinizi, uykunuzu, konsantrasyonunuzu, potansiyelinizi, tüm yaşam kalitenizi olumsuz etkiler. Hatta çoğu zaman kendinizi bu konuda çaresiz hissedip, ömür boyu ilaç kullanmaktan başka bir çözüm olmadığını düşünüyor olabilirsiniz.

Oysa uzmanlar, Panik Atak sorununu yönetmenin ve hafifletmenin nefes teknikleri, gevşeme teknikleri uygulama ve Panik Atağın ardındaki zihinsel ve bedensel mekanizmayı öğrenme ile mümkün olduğunun altını çiziyor.

Panik Atak tepkilerinin hayatınızı yönetmesi yerine, bu çalışmada elde edeceğiniz bilgi ve teknikleri bir alet çantanıza koyarak, panik atağınızı tanıyıp, siz onu yönetebilirsiniz.

Zihinsel gerginliklerinizin, fiziksel tepki ve yorgunluklarınızın arkasındaki sebepleri fark etmek yaşam kalitenizi yükseltmek adına büyük bir katkı olabilir.

Çalışmada paylaşılacak bilgiler ve teknikler eşliğinde, stres, kaygı, heyecan, panik atak konusunda yaşadığınız sorunlar karşısında kendinize kolaylıkla destek olmayı öğrenebilirsiniz.

Çalışma İçeriği:
• Panik Atak nedir? Kaygı nedir? Stres nedir?
• Panik Atak yaşayınca, bedenimde, zihnimde neler olur?
• İlaçsız bir yöntem mümkün müdür?
• Panik Atak, Stres, Kaygı hakkında gündelik yaşamda fayda sunacak Temel Psikolojik Bilgiler
• Yaşam kalitesi açısından Nefes& Beden Farkındalığının önemi nedir?
• Panik Atak, Kaygı için Nefes ve Beden Farkındalığı Çalışması
• Panik Atak, Kaygı için Nefes Teknikleri Çalışması
• Zihinsel& Fiziksel gerginlikleri hafifletmeye yönelik her seviyeye uygun Rahatlatıcı Yoga Çalışması
• Panik Atak, Kaygı için Derin Gevşeme Tekniği Uygulaması

Kimler Katılabilir?

Panik Atak yaşayanlar, yaşamaktan korkanlar, sınav kaygısı yaşayan kişiler, stresin gündelik hayatta beden ve zihin üzerindeki etkisi hakkında bilgi edinmek, nefes teknikleri& derin gevşeme egzersizleri& beden farkındalığı kazanarak kendilerini desteklemek isteyenler bu çalışmaya katılabilirler.

Bu çalışmaya katılmak için herhangi yoga vs tecrübesine ihtiyacınız yoktur. Eğer fiziksel bir rahatsızlığınız varsa, bir tedavi sürecindeyseniz, doktorunuzdan onay almanızı önemle hatırlatmak isteriz.

Yoga pratiği için herhangi bir malzemeye ihtiyaç yoktur, sandalye üzerinde veya evde halınızın üzerinde uygulamaya katılabilirsiniz.

Çalışmadan tam fayda alabilmek adına lütfen bedeninizi sıkmayan, rahat hareket edebileceğiniz, rahat nefes alabileceğiniz (göğüs kafesi ve karnı sıkmayan giysiler tercih ediniz, çok aç veya aşırı dolu karınla çalışmaya katılmayınız, son yemeğinizin üzerinden en az 45 dakika geçmesini öneriyoruz. Çalışmaya katılacağınız odanın sessiz, sakin ve önceden havalandırılmış olmasını tavsiye ediyoruz).

Kayıt için lütfen:
İsim- Soyisim- Telefon bilgilerinizi yazarak barakayoga@gmail.com adresine mail atınız.
Maille başvuranlara ödeme bilgileri ve ardından çalışma linki iletilecektir. Çalışma Zoom üzerinden gerçekleşecektir.

Çalışma: 1 saat 45 dakika sürecektir.
Ücret: 150 TL+ KDV= 177 TL

%d blogcu bunu beğendi: